به وبلاگ محمد رضا جاویدی خوش آمدید

این وبلاگ در خصوص ارائه اطلاعات علمی -فرهنگی و آموزشی در زمینه مدیریت اعم از بازار یابی بازرگانی کیفیت و....ارائه خدمات مینماید.

چگونه قفسه لباسمان را برای پاییز آماده کنیم
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٦ آبان ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: لباس های پائیزی

چگونه قفسه لباسمان را برای پاییز آماده کنیم

 

دوخت- وقتی که شب‌های گرم تابستان کم کم رو به پایان می رود و فصل پاییز با هوای خنک خود آغاز می‌شود؛ زمان تغییر قفسه لباس فرارسیده‌است و شما آماده می‌شوید تا لباس های گرم خود را از انبار لباس های خود بیرون بیاورید...
1- ابتدا لباس‌های تابستانی خود را جمع کنید، اما قبل از جمع کردن و بسته بندی، آنها را بشویید و سپس جمع‌آوری کنید.


جمع کردن و نگهداری لباس های فصل قبل

2- لباس های پاییزی خود را که اوایل فصل بهار انبار کرده‌اید، بیرون بیاورید. آنها را در مقابل هوای آزاد قرار بدهید تا بوی متراکم‌شده در آنها از بین برود؛ سپس آنها را بشویید.

3- لباس‌ها را چک کنید که آیا آسیبی دیده‌اند یا نه؛ زیرا بسته به نوع بسته بندی شما، گاهی اوقات بید و سایر حشرات می توانند به بسته و جعبه لباس‌ها نفود کنند و به آنها آسیب بزنند. اگر هرگونه نشانه ای از این صدمات در لباس های خود مشاهده کردید، باید آن را بیرون خانه کاملا بررسی کنید چون ممکن است هنوز این حشرات درون جعبه وجود داشته باشند. لباس های سالم را بشویید و مرتب کنید.

4- مد لباس‌های قفسه خود را به‌روز کنید. در مورد لباس‌هایی که دیگر مد نیستند، می‌توانید آنها را به خیریه بدهید یا با انجام تغییراتی و کمک گرفتن از خیاط خود آنها را مدروز کنید.همچنین می‌توانید برخی از مدل‌هایی را که از مد رفته است، به همراه لبا‌س‌های مدتر خود بپوشید و با آنها ست کنید.

5- لباس‌های جدیدی که نیاز دارید خریداری کنید. لباس‌هایی بخرید که از پارچه‌های کلفت‌تری تهیه شده است و به اندازه کافی ضخیم هست تا در برابر سرما یا بارندگی مناسب باشد. پارچه‌های کتان، مخمل و مخمل کبریتی نمونه‌های بسیار خوبی است. از پارچه‌های نخی نازک و پارچه‌های نازک بدن‌نما مانند ژرژت خودداری کنید.
6- لباس‌هایی به رنگ تیره‌تر بپوشید. فصل سرد پاییز زمان انتخاب رنگهای گرمی مانند قهوه ای، مشکی، قرمز تند، ارغوانی و نارنجی تند، آبی تیره و سبزهای تیره است. خصوصا که پاییز امسال رنگهای قرمز گوجه‌ای، ارغوانی و آبی مایل به خاکستری مد شده است. بیشتر این رنگ‌ها، رنگمایه‌ خاکی دارند که در طول فصل پاییز غالب است. از پوشیدن رنگ‌‌های روشن و آفتابی خودداری کنید.

رنگ های برتر پاییز و زمستان 88

7- با افزودن تزئینات و ایجاد تغییراتی در لباس‌های قدیمی خود، می‌توانید آنها را با رنگ و سبک‌های پاییز امسال هماهنگ کنید. شما می‌توانید با افزودن لوازم جانبی مانند افزودن سنجاق، تور و تزئینات یا حتی تغییر دگمه لباس خود، آنها را به مد روز نزدیک کنید.

8- جوراب‌های گرم، ساق و ساق جورابی بپوشید تا در ماه های سرد پاییزی احساس گرما کنید.

9- کفش‌های جلو بسته و چکمه بپوشید تا از خیس شدن و سرما جلوگیری کند. کفش و چکمه‌های چرمی گزینه بسیار خوبی هستند.

10- شال، کلاه نرم پشمی و دستکشهای چرمی بپوشید. دقت کنید که رنگ لباس و لوازم جانبی شما با یکدیگر هماهنگ است.

11- یک بلوز نخی، ابریشمی یا کتانی سفید رنگ برای قفسه لباس پاییزی انتخاب کنید؛ می توانید آن را زیر ژاکت و پلوور و انواع لباس های رو یا به‌تنهایی بپوشید.
12- بلوزها و ژاکت‌های تکرنگ با ضخامت متوسط تهیه کنید. یک بلوز ابریشمی و یک ژاکت پشمی با ضخامت متوسط را می‌شود با یکدیگر یا جداگانه پوشید.