ارتقای عملکرد منابع انسانی در فروشگاههای زنجیره ای

مدتهاست که صنعت خرده فروشی از کمیابی و نبود استعداد در رده های بالایی صنعت خود رنج می برد. این عقیده در میان دانشجویان و افرادی که کار پاره وقت دارند وجود دارد که خرده فروشی فعالیتی بدون ارزش است و همگی در آرزوی یافتن فرصت های بهتر و ترک این کار هستند. 13880720_workinRetail
به همین دلیل، گروه شرکت های Loblaw به دنبال سرمایه گذاری بر روی دانشجویان هستنند و قصد دارند در پنج سال آینده ۱۰۰۰ فارغ التحصیل را در برنامه ای ۱۸ ماهه جذب و استخدام کنند تا بتوانند برای تغییر ذهنیت دانشجویان و دانش آموزان برای کار در صنعت خرده فروشی زمینه سازی کنند.
فارغ التحصیلان در این برنامه شش ماه اول را در فروشگاه کار می کنند تا ضمن آشنایی با عملیات اجرایی، مهارتهای رهبری خود را ارتقا دهند. سه ماه بعدی مربوط به کار در حوزه بازرگانی است. در این مدت فارغ التحصیلان با مدیریت موجودی، تبلیغات و … آشنا می شوند. در نهایت فارغ التحصیلان نه ماه آخر کار خود را در حوزه مورد علاقه خود مانند زنجیره تامین، فناوری اطلاعات، مدیریت، بازاریابی، منابع انسانی و یا اداری و مالی کار می کنند.
یکی از افرادی که در این پروژه به کار گرفته شده است می گوید این برنامه کمک می کند که من دید بهتری نسبت به ابعاد مختلف کارم پیدا کنم. به این ترتیب کارکنان آینده این شرکت خواهند توانست با شناخت دقیق از آنچه در فروشگاه می گذرد، فعالیتهای خود را بهتر سازماندهی کنند و در نتیجه شکاف میان دفاتر مرکزی و فروشگاهها کاهش خواهد یافت.
به این ترتیب بخش مدیریت منابع انسانی این گروه، برنامه ای دقیق و منظم برای بهبود عملکرد و بهره وری منابع انسانی خود از طریق آموزشهای عملی و حین کار در نظر گرفته است. آنچه گروه شرکتهای Lowblaw انجام داده است نشان می دهد که رقابت در صنعت خرده فروشی بسیار شدید شده است و پیچیدگی آن رو به افزایش است.

/ 1 نظر / 3 بازدید
محسن

سلام وب زیبایی داری خوشحال میشم به منم سر بزنی[گل][قلب][خداحافظ]